Wielkie pakowanie!

Pora przygotować się do podróży na Zanzibar! Co ze sobą wziąć, a czego nie brać? Oto jest pytanie. Rzecz jasna zwykle jest to kwestia indywidualna, ale poniżej postaram się przedstawić kilka pożytecznych wskazówek dotyczących do tego, jak najlepiej i najwygodniej spakować się na taką daleką podróż.

Co należy ze sobą zabrać? Oto lista kilku niezbędnych rzeczy:

  1. Wygodne buty, najlepiej sandały, ze względu na ciepły klimat.
  2. Okulary przeciwsłoneczne, a gdy masz problem wrażliwych spojówek, warto pomyśleć o zabraniu ze sobą jakiś kropli łagodzących.
  3. Okrycie głowy – obojętnie czy to chustka, kapelusz czy czapka z daszkiem, ważne jest, aby mieć zawsze przy sobie coś, co można założyć na głowę i nosić to od wschodu aż do zachodu słońca. Mordercze równikowe słońce daje mocno o sobie znać, ale jest to także przyjęty zwyczaj, jeśli chodzi o sposób ubioru wśród kobiet.
  4. Bawełniane, lekkie ubrania – krótkie spodenki, koszulki z krótkim rękawkiem, koszule z długim rękawem oraz lekkie długie spodnie, a w przypadku dziewczyn – długa, lekka spódnica za kolano. Najważniejsze aby Twoje ubranie było lekkie i zwiewne.
  5. Stroje i buty kąpielowe – to coś, co zawsze się przyda, gdy jedziemy do kraju położonego tuż przy oceanie. Ponieważ dno oceanu jest w większości piaszczyste to zdarza się na nim natrafić na ostre kamienie koralowe, a co za tym idzie, warto mieć na sobie buty z gumową podeszwą.
  6. Kremy z wysokim filtrem – mimo iż nie łatwo w zimę dostać w Polsce krem z wysokim filtrem w zimę to koniecznie należy się w niego zaopatrzyć, zamawiając go choćby przez allegro. Warto też pamiętać o balsamie po opalaniu.
  7. Środek na komary – trzeba pamiętać o tym, aby smarować się cały dzień, a przede wszystkim tuż przez zmrokiem i na noc. Środki na komary, które kupujesz powinny być oparte na DEET.
  8. Aparat lub telefonem z dobrym aparatem – Zanzibar to bajeczne i cudowne miejsce, pełne kolorów oraz egzotyki. Co prawda zdjęcia nie odzwierciedlą nam piękna wyspy, ale na pewno zostaną nam dzięki temu wspaniałe pamiątki na całe życie.
  9. Plastikowe torby – to doskonałe rozwiązanie, które przyda Ci się przy oddzielaniu bagaży w plecaki czy też do trzymania zużytej bielizny. Na wyspie nie zaznasz plastikowych toreb, dobrze więc zaopatrzyć się we własne.
  10. Latarka, a nawet kilka – niestety, ale przerwy w dostawach prądu na Zanzibarze to norma. Bywa, że trwają one godzinę, a czasami nawet do kilku godzin. Bardziej ekskluzywne hotele posiadają własne generatory, ale nigdy nic nie wiadomo. Doskonałym rozwiązaniem są nieduże latarki LED, ponieważ są lekkie, energooszczędne oraz nie zajmują zbyt dużo miejsca w bagażu.