Karaiby - dla spragnionych słońca

Rejon Morza Karaibskiego jest miejscem idealnym na odpoczynek od ponurych, szarych zim. Jest tam zawsze ciepło. Każdy w tym miejscu znajdzie coś dla siebie.

Przed wyborem Karaibów, warto zastanowić się, gdzie chcemy mieszkać. Mogą tą być tańsze miejsca lub luksusowe Hotele. Rozciąganie różnych sfer na Karaibach rozwija się cały czas. Najlepsza miejsce proponowane przez miłośników podróży to plażowanie Aruba w archipelagu Antyli Holenderskich, Antigua i Anguilla w archipelagu wysp podwietrznych, Barbados oraz Jamajka.  Z biegiem lat rozwój turystyki w tym kraju rozwiną się bardzo dobrze, tak samo, jak nurkowania. Archipelag Kajmanów leży na krawędzi Rowu Kajmańskiego i oferuje duże możliwości nurkowania wzdłuż granicy uskoku.  Na wyspach Bonaire tez warto po nurkować i poznać tamtejszy świat podwodny. Wyspy zaś Zawietrzne słynne są ze wspaniałych wilgotnych lasach równikowych wyżyn, po których można spacerować. Rajem dla ornitologów jest miejsce Trynidad i Tobago. Doskonałe takie wakacje karaibskie mogą być rozmaite i o różnym zasięgu.
 

Wyspy morza Karaibskiego leżą w obszarze klimatu zwrotnikowego. Temperatury są tutaj stałe w ciągu całego roku. W dzień to około 26-28 stopni C a w nocy 15-18 stopni C. Wyprawy górskie jednak czasem są chłonne, bo występuje tam często wiatr. Najlepiej na takie wędrówki jednak zapakować kurtki przeciwdeszczowe. Najlepiej wybrać się tam w okresie naszych zimnych dni, wtedy tam jest cieplutko. Niestety w tym okresie ceny są kolosalne, inaczej jest w okresie pory deszczowej, bo maleją, a tez można wiele zwiedzić i trafić na idealną pogodę.  Mało co, kiedy zdarzają złe warunki pogodowe, ale czasem huragany występują.  Występuje one przeważnie w sezonie czerwiec – listopada, ale mówią, że w czerwcu za wcześnie w lipcu bądź przygotowany a we wrześniu pamiętaj, w październiku już po wszystkim.
 

Karaiby rozciągają się łukiem około 400 km od Kuby. Składa się z wielu wysepek. Flora i fauna bardzo urozmaicona. Piaszczyste plaże i lazurowa woda. To tak naprawdę jest miejsce idealne na wakacyjną podróż pełną słońca i ciepłych kąpieli.