Kuba i wyspa Hawana

Kuba jest to wyspa, która jest położona na Morzu Karaibskim i Oceanie Antlantyckim. Dodatkowo wokoło niej jest także 1500 wysepek mniejszych, które tworzą archipelagi. Wyspa Kuba jest największą położoną na Karaibach.  Kuba posiada także 3 pasma górskie:  na zachodzie Cordillera de Guaniguanico, w centrum wyspy łańcuch wzgórz Guamhaya i na wschodzie najpotężniejsze góry Sierra Maestra.

Klimat Kuby jest ciepły i tropikalny. Od maja do października występuje pora deszczowa a sucha od listopada do kwietnia. W porze deszczowej często występują huragany. Najlepiej ją odwiedzić w porze suchej.

Kuba w dawnych czasach był odizolowany od świata, a jednak idealnie się utworzył ten kraj jako miejsce turystyczne. Miejsce to nie tylko piaszczyste plaże, wspaniałe rafy koralowe, ale także piękno kulturalne i całkiem inny charakter życia niż u nas.  Na pewno ciężko będzie wyjść z ciepłej wody otoczony piękną rafą, ale jak jednak uda nam się wyjść to warto odwiedzić cenne zabytki kultury hiszpańskiej pomieszanymi z afrykańskimi i karaibskimi.

Przebywając na Kubie, największym specjałem będzie jej stolica Hawana. W tym miejscu znajduje się wiele ciekawych architektonicznych zabytków. Najbardziej znane jest stare miasto La Habana Vieja.

Na Hawanie warto obejrzeć:

- Zamek i Fort Morro z XVI wieku, 

-Zamek De La Real Fuerza z XVI wieku ,

-Katedra Niepokalanego Poczęcia (XVII wiek), 

-Klasztor Santa Clara z roku 1644,

-Kościół San Francisco z roku 1656, 

-Wielki Teatr Garcia Lorca z 1792 roku,

- Ratusz Miejski z 1792 roku,

- Fabryka cygar "Fabrica de Tabacos Partagás"

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ulice, stare samochody. Niestety to miejsce ma swoje negatywne strony, między innymi jest to bieda wśród ludności tamtejszej.

Najbardziej polecane wyspy Kuby to:

- Cayo Levisa,

-Cayo Guillermo,

-Cayo Largo,

-Cayo Coco,

-Cayo Saetia

-Cayo Las Brujas

Każda wyspa jest podobna, ale jednak różni się od innych. Warto podróżować w różne miejsca i sprawdzić, które miejsce jest dla was najlepsze. Wyspa Kuba ma wiele do zaoferowania.