Malezja - wyspy Perenthiany i plantacje herbaty

Malezja jest to bardzo fajne miejsce. Można tam idealnie odpocząć i pozwiedzać widokowe miejsca.

Jedzenie w Malezji jest bardzo dobre i można naprawdę dobrze zjeść. Każdy dla siebie coś znajdzie specjalnego. Warto spróbować dań tamtejszych, owoców wyciskanych, owoców morza itp.

Największą atrakcją jest tamtejsza Plantacja Herbaty. Miejsce to jest położone  (1500- 1800 m n.p.m). Jest to stacja górska najbardziej słynna w Malezji. Wzgórza są porośnięte lasem tropikalnym lub krzakami herbaty, lub kwiatami. Dodatkowo można tam spotkać plantacje truskawek, ogrody różane, farmy owadów i motyli czy wodospady lub świątynie. Mnóstwo szlaków pieszych, które urozmaicą wędrówki wśród  gęstych lasów. Temperatura przyjazna około 20 stopni C.

Wracając do naszej Herbaty, jest to atrakcja ekstra. Jednym słowem malowniczy sposób na powstanie plantacji. Wyglądem przypomina dywan porośnięty zieleniom. Można spacerować koło nich i zachwycać się zapachem. Warto odwiedzić plantację zwaną Boh Tea Estate.

Będąc w Malezji, warto odwiedzić miejsca takie jak:

- Wyspa Tiomana i plaża nazwana leniwą ABC – miejsce to jest idealne dla osób lubiących spokój i cisze i mało turystów a dodatkowo  brak imprez. Plaża tutaj jest fajna i do tego przystosowana idealnie do nurkowania i korzystania z ciepłych kąpieli.

- Kuala Lumpur i słynne Petronas Towers – jest to stolica Malezji. Na ulicach mnóstwo smacznego, ale tłustego jedzenia. Z tego miasta dojedziesz wszędzie i dolecisz wszędzie. Petronas Towers najlepiej wygląda po zachodzie słońca i to właśnie wtedy polecamy tam się wybrać.

- Plantacja herbaty – jest ona niesamowita, która zaskoczy się pod wieloma względami. Są to wzgórz porośnięte krzakami zielonymi. Widok, jednym słowem interesujący.

- George Town na wyspie Penang – malownicze miasto. Zainteresują was wąskie uliczki i miasto charakterystyczne dla architektury.

- Langkawi, plaża Pantai Cenang – miejsce z piękną piaszczystą plażą i cudnymi zachodami słońca. Miejsce idealne dla wodnych sportów. Dużo fajnych knajp i restauracji.

- Taman Negara – największy i najstarszy las deszczowy. Słynie z wiszących mostów, po których można się zwisać. Warto pospacerować w tamtej naturze.