Rajski Mauritius

Mauritius – jest to państwo położone na południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Jest to część archipelagu Maskarenów. Oprócz tej wyspy należą do niej także: Rodrigues (w odległości 563 km na wschód od wyspy głównej), archipelag Cargados Carajos (402 km na północ) i Wyspy Agalega (933 km na północ). Zaś 174 km na południowy zachód od Mauritiusa położony jest Reunion.

Miejsce to jest jednak warte odwiedzenia. Każdy znajdzie coś ciekawego na tej wyspie. Jest to Państwo pełne egzotyki, sportu, przyrody, morza i pięknych piasków.

Jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w Mauritius, które są ze śnieżnobiałymi plażami, porośniętymi palmami, które idealne są do schowania przed słonecznymi promieniami. Wyspa otoczona lazurowym morzem, gdzie rafa koralowa jest przepiękna.

 

Najfajniejsze plaże na zachodzie:

- Plaża Flic en Flac jest to spokojna wysepka ale, bardzo popularna. Woda bardzo ciepła i zejścia są łagodne, więc idealne dla dzieci. Idealne miejsce do wypoczynku i uprawiania snorkelingu. Na plaży jest wiele barów i fajnych miejsc.

- Plaża Le Morne jest bardzo wysunięta na zachód Mauritius. Jednym słowem jest ona przepiękna. Do tego można na niej wypocząć w spokoju i ciszy pośród morza lazurowego i palm. Nawet kilka hoteli posiada pole golfowe. Do tego miejsce idealne do nurkowania i zwiedzania rafy koralowej.

 

Najfajniejsze plaże na północ:

- Grand Baie  jest często odwiedzany przez turystów. Jest tam mnóstwo hoteli, centrum handlowych i restauracji. Idealne miejsce, dla osób, które cenią wygodę. Można odpoczywać na plaży przy barze lub aktywnie spędzać czas. Z tej wyspy można wybrać się katamaranem na okoliczne wyspy.

- Trou aus Biches  jest to spokojna plaża idealna do odpoczywania czy nurkowania. Nie daleko plaży można odwiedzić hinduską świątynię.

- Mont Choisy  jest to najdłuższa wyspa na Mauritius. W weekendy jest tam chaotycznie zaś w ciągu tygodnia spokojniej. Ale nie zauważamy tego, ponieważ piękne morze, piaszczysta plaża, mówią same za siebie.

- Pereybere super wyspą porośnięta palmami, skrzypami. Jest to plaża bardzo popularna wśród ludności mieszkających w pobliżu, a więc czasem jest tam tłoczno. Wzdłuż plaży jeżdżą auta dostawcze, które oferują jedzenie i świeże ananasy.

- Cap Malheureux – znajduje się na najbardziej wysunięty na północ. Nazwany Nieszczęśliwym Przylądkiem ze względu na to, że rozbiło się tam kilka statków nie szczęśliwie. To miejsce przyciąga dużą ilość osób zainteresowanych nurkowaniem.

 

Miejsce to nie tylko same wysepki, ale także wiele miejsc do zwiedzenia z historią:

- Grand Bassin lub Ganga – Talao – na brzegu jeziora powstałego w kraterze wulkanu powstała ta hinduska świątynia. Przybywają tutaj duże grupy pielgrzymów.

- Black River Gorges  - jest to Park Narodowy. Super miejsce do poznania przyrody. Zajmuje on 6500 ha. Można zobaczyć tu kilkaset roślin i zwierząt. Park można zobaczyć nawet samochodem.

- Farma krokodyli La Vanille – jest to miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów. Hodują tutaj krokodyle od noworodków. Można obserwować nawet karmienie ich z bezpiecznej odległości. Hoduje się tam też duże żółwie, żaby, włochate pająki i ciekawe egzotyczne owady.

- Port Louis  - jest to stolica Mauritius. Jest to wysepka związana z handlem i ekonomią. Jest tam wiele ciekawych miejsc jak: restauracje, bary, centra handlowe i hotele. Znajduje się tam także muzeum Blue Penny, gdzie znajdują się dwa strzeżone bardzo znaczki.

- Mahebourg  - pod względem historycznym miejsce to jest ważne. Stoi tam ważna budowla, którą jest Muzeum Dziejów Floty Morskiej. Dodatkowo wiele pięknych miejsc np. zatokę Anse Colas lub Rezerwat Przyrody Domaine du Chasseur.

- Willa Eureka – jest to kreolski dom, który warto zwiedzić. Jest tam architektura piękna i robi wrażenie.

- Ogród Botaniczny Pamplemousses – jest on o powierzchni 37 ha. Jest tam spokój i odpoczynek. Wejście na ten ogród jest bezpłatny. Znajduje się tam zamek Mon Plaisir. A obok zamku są posadzone drzewa w alejce. Każde to drzewo posadzone przez jakiegoś polityka.