Urlop a Zanzibar

Zanzibar  jest to wyspa, znajdująca się na Oceanie Indyjskim. Jest to największa wyspa Archipelagu Zanzibar. Powierzchnia wyspy wynosi  1658 m2. Wyspa ma 65 km długości i 22,5 km szerokości. Jest to wyspa tropikalna, występuje  tam pora sucha (od czerwca do października) oraz deszczowa (od marca do maja). Temperatura powietrza często wynosi przeważnie około 30 stopni C. Temperatura wody w granicach 25 stopni C. Najlepszą porą do odwiedzin jest pora sucha. 

Na wyspie znajdują się plantacje goździkowca i palmy kokosowej. Są to towary eksportowane zagranicę.  Również zajmują się eksportem przypraw, wodorostów i rafię. Idealnie rozwinięte rybołówstwo.

 

Miejsce idealne na podróżowanie. Najczęściej ludność afrykańska. Ocean lazurowy i biały piasek.

Główna wyspa to Unguja, często zwana Zanzibarem, wraz ze stolicą Zanzibar. Stolica i to miejsce jest znane pod względem przypraw, których jest tam mnóstwo.  Wszystko to doprowadziło do rozwoju turystyki. W naszych czasach jest to idealne miejsce na wakacje. Ma piękne plaże, najbardziej znane: Nungwi i Kendwa w północnej części wyspy oraz Kiwengwa na wschodnim krańcu wyspy. Fajną atrakcją są przypływy i odpływy, gdzie przez kilka godzin można pospacerować po dnie oceanu.

Dodatkową atrakcją są łodzie zwane dhow na wodzie, gdzie można spotkać Masajów. Pilnują bezpieczeństwa podróżnych odwiedzających kraj. Hotele na wysokim poziomie, wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia i spokój i cisza, a także nocne życie.

Warto zwiedzić:

- Stone Town, najstarsza dzielnica stolicy Zanzibaru wpisana na listę UNESCO

- Pałac sułtana,

-Dawny targ niewolników,

-Arabski fort z XVII wieku,

-Dom Cudów,

-Stara Apteka,

-Ruiny pałacu Bargasha,

- Rezerwat przyrody Jozani Forest

Warto kupić tam sobie :

-Przyprawy takie jak: goździki, kardamon, cynamon,

- Maski,

- Rzeźby,

- Koszule,

- Parea

Polecam również pływanie z delfinami, ponieważ jest to przeżycie niesamowite.

Urlop na Zanzibar może być naprawdę wspaniałą przygodą i odpoczynkiem. Jest to miejsce dla każdego. Myślę, że nikt się tutaj nie będzie nudził.