Uroki Tajlandii (Bangkok, Koh Lanta, Koh Ngai)

Tajlandia to duży kraj z fajnymi obyczajami. Położony jest w południowo- wschodniej części Azji. Stolicą Tajlandii jest Bangkok.

W Bangkoku jest wiele atrakcji takich jak świątynie, pałace, targi i świat rozrywki. Jest to miejsce pełne nowoczesności. Jest tutaj bardzo gorącą średnio nawet do 28 stopni C.

 

W tym mieście warto zobaczyć między innymi:

- targ amuletów – jest to jeden z licznych targów, który jednak jest wyjątkowy i warto go zobaczyć. Znajduje się tam wiele tabliczek, talizmanów, medalionów. Niestety niektóre mają ceny kolosalne.

- tekowy dwór Vimanmaek – jest to dwór  królewski drewniany. Najfajniejsze w tym jest, że nie ma tam ani jednego gwoździa. Niestety odwiedzić to miejsce można tylko z przewodnikiem i o wyznaczonych porach.

- Patpong – dzielnica czerwonych latarni. Jednak dużo tutaj podróbek. Ożywia się, to miejsce wieczorem.

- lady boy show – jest to trzecie oblicze człowieka, czyli mężczyźni jako panie. Jest to seks i pożądanie, a nawet nie tak do końca.

- bambrung muang – uliczka, gdzie znajdują się sklepy z różnymi rzeźbami, kadzidełkami itp.

- podniebny bar – w Bangkoku znajduje się wiele wieżowców, na niektórych z nich znajdują się restauracje i bary pod otwartym niebem.

- Chao phraya expres – są to tramwaje wodę, które są tanie i najlepszym rozwiązaniem na popłynięcie gdzie się chce.

Tajlandia to też Koh Lanta, gdzie wyspa jest bardzo znaną przez turystów. Posiada 9 plaż z super miejscami do pływania i licznymi hotelami w różnych cenach. Plaże nie są, bardzo zatłoczone a atmosfera jest bardzo fajna. Na tę wyspę warto wybrać się z małymi dziećmi. W samym Koh Lanta nie ma miejsc idealnych do nurkowania, ale w okolicznych miejscach są, dlatego miłośnicy tego sportu muszą troszkę pomyśleć o przemieszczaniu się dla sportu. Można tam się dostać po przez połączenia promowe np. z Krabi, Ao Nang,  Pukhet i Koh Phi Phi.

Koh Ngai – jest wyspą w rejonie Tajlandii w Morzu Andamańskim. Temperatura tutaj szaleje w nocy i w dzień bardzo ciepło. Pora deszczowa występuje od maja do października a pora sucha od listopada do kwietnia.  Miejsce to jest idealne do wylegiwania się na plaży, a także pływania czy nurkowania. Ogólnie nie ma dużo do zwiedzania.

Ogólnie biorąc Tajlandia, jest pięknym i wartym obejrzenia miejscem. Ma niesamowite walory historyczne i krajobrazowe, a co najważniejsze cieszy oko i duszę swoją egzotyką i odmienną od europejskiej kulturą i sztuką.